حلقه جریان  4-20mA استاندارد برای انتقال سیگنال و کنترل الکترونیکی در سیستم های کنترل از سال 1950 استفاده می شود. در حلقه جریان، سیگنال کنونی از یک منبع تغذیه DC، از طریق فرستنده عبور می کند، به کنترل کننده و سپس به منبع تغذیه در یک مدار سری، کشیده می شود. مزیت این است که مقدار فعلی در فاصله های طولانی تضعیف نمی شود، بنابراین سیگنال در کل اجزای حلقه ثابت می ماند. بعبارتی، دقت سیگنال بر اثر کاهش ولتاژ سیم کشی تحت تاثیر قرار نمیگیرد. این در حالی است که سیگنال های ولتاژ فرستاده شده در یک فاصله طولانی تحت تاثیر افت ولتاژ کابل قرار می گیرند و طول کابل بسیار بر این خطا موثر خواهد بود.

استفاده از 4 میلی آمپر به عنوان "صفر زنده" موجب افزایش نسبت سیگنال به نویز در سطوح پایین می شود. این Live Zero همچنین یک خطای حلقه را بیشتر آشکار می کند. یک حلقه جریان غیرفعال با باز دارای مقدار جریان صفر می باشد که خارج از محدوده سیگنال معتبر 4 تا 20 میلی آمپر است.

 

کنترلر های وزن مدل های مختلف ساخت شرکت فنی مهندسی صنعتگران ارتعاش پردازش در مد های کاری مختلف دارای قابلیت خروجی 4-20mA می باشند که بر اساس کاربرد اطلاعات مختلفی را ارسال می کنند.

برای مثال در مدل EP400S که کنترلر نوارنقاله می باشد می توان برای کنترل اینورتر که سرعت نوارنقاله را کنترل می کند ار این سیگنال بهره برد.