بچینگ چیست

کارخانه های تولید کننده محصولات در برخی موارد نیازمند ترکیب مواد اولیه مختلف با نسبت های وزنی تعریف شده در فرمول می باشند. از این دست کارخانه ها می توان به کارخانه های زیر اشاره کرد:

-          رنگ سازی

-          تولید خوراک دام و طیور

-          تولید شوینده های بهداشتی

-          تولید بتن

-          و..

مواد اولیه در مخازنی ذخیره می شوند و سیستم بچینگ وظیفه بارگیری بر اساس فرمول مورد نظر را بر عهده دارد.

 

مراحل بعد از بچینگ شامل میکس مواد می باشد و بعد از آن بر اساس نوع محصول می تواند مراحلی اضافه شود.

 

اتوماسیون بچینگ:

اتوماسیون پروسه های بچینگ می‌تواند عملیات را تسهیل کرده و کارایی و بازدهی را بهبود بخشد. سیستم‌های کنترل بچینگ ساخت شرکت فنی مهندسی صنعتگران ارتعاش پردازش طراحی بر مبنای نیازهای کارفرما می باشد که با توجه به بروزترین روشها و با بالاترین دقت قابل استحصال کنترل بچینگ را انجام می دهد.

این سیستم ها با استفاده از کنترل بردهای قابل برنامه ریزی PLC های ساخت این شرکت و بر مبنای کامپیوترهای صنعتی ساخته می شود. نرم افزار این سیستم تولید شرکت صنعتگران ارتعاش پردازش می باشد و حاصل بیش از 20 سال تجربه در صنایع مختلف صنعتی می باشد.

 

شرکت صنعتگران ارتعاش پردازش با سالها تجربه در ساخت تجهیزات اتوماسیون در کارخانجات مختلفريال کیفیت و کارایی سخت افزار و نرم افزار خود را تضمین می کند و آسودگی خاطر را برای کارفرما به ارمغان خواهد آورد.

 

دقت توزین در سیستم های بچینگ یکی از ارکان این سیستم می باشد. برای مثال با یک محاسبه ساده می توان هزینه های بالای حاصل از یک کیلو خطا در یک ماده در هر بچ دو تنی را برای یک ماه محاسبه کرد.

 

بچینگ:

سیستم‌های اتوماسیون کنترل بچینگ صنعتگران ارتعاش پردازش با دقت بالایی که در بچ گیری دارد بالاترین کیفیت ممکن را در محصول برای کارخانه شما امکان پذیر خواهد کرد. این شرکت در زمینه سیستم‌های سفارشی برای افزایش کارایی، سازگاری با سایر تجهیزات موجود در کارخانه، حذف خطای بارگیری و به تبع آن حذف هزینه های بالای خطای بارگیری، ترکیب مواد خشک و مایع مانند روغن و دارو و آب،و فراهم کردن مجموعه اطلاعات تولید و گزارش دهی، تخصص داریم.

 

رابط اپراتور اصلی سیستم اتوماسیون کنترل batching سیستم‌های شرکت صنعتگران ارتعاش پردازش ، یک کامپیوتر رومیزی با سیستم عامل ویندوزاست که در حال اجرای برنامه طراحی‌شده batching و همچنین یک برنامه پایگاه‌داده سفارشی است.

این نرم افزار دارای قابلیت کنترل بچینگ به صورت اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی می باشد و در  کنار آن انواع مختلف گزارش ها را بر اساس نام مواد یا شماره سیلو و تعداد بچ در بازه های زمانی مختلف برای اپراتور فراهم خواهد آورد.

در صورت وجود کاربران متنوع می توان کاربرانی با حوزه دسترسی متفاوت برای سیستم تعریف کرد.

از عمده مزایای این سیستم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-          قابلیت طراحی بر اساس نیاز کارفرما

-          قابلیت بارگیری از چند سیستم توزین به صورت همزمان برای افزایش دقت و افزایش سرعت بارگیری

-          دقت توزین بسیار بالا( توزین با کنترلرهای وزن EP100X و یا EP200X انجام می شود.)

-          دارای باس ارتباطی مدباس

-          به روز رسانی ساده

-          امکان افزایش تعداد سیلوها در آینده (با توجه به طراحی زیر ساخت قوی این سیستم)

-          ارائه گزارشات متنوع

-          و.....

 

محصولات این شرکت در زمینه بچینگ به شرح زیر می باشند

کنترل بچینگ مبتنی بر IPC

 

 محصولات این شرکت در زمینه بچینگ به شرح زیر می باشند:

 

-          کنترل بچینگ مبتنی بر IPC

-           کنترل بچینگ EP400B