در صنایع مختلف جهت بسته بندی محصولات از روش های مختلفی استفاده می شود. یکی از این روش ها پر کردن کیسه ها از محصولات می باشد.

پر کردن کیسه ها از محصولات به دو روش وزنی و حجمی صورت می پذیرد.

در این قسمت به توضیح روش وزنی می پردازیم.

کارخانجاتی مانند کارخانه های شکر، کارخانه های سیمان، کارخانه های خوراک دام و طیور و آبزایان و کارخانه های تولید آرد از پر کن های وزنی برای بسته بندی محصولات خود بهره می برند.

یک دستگاه پر کن وزنی دارای ساختارهای مختلفی در قسمت ریزش مواد می باشد که می توان به انواع ثقلی و ریزش مارپیچی و یا ریزش با استفاده از نوار نقاله اشاره کرد.

شکل زیر ساختار کلی یک پر کن وزنی به روش رزش ثقلی یا ریزش مارپیچی را نشان می دهد.

 

مثلث های قرمز رنگ نمایشگر لودسل ها می باشند.

دستگاه باید توسط یک کنترلر وزن کنترل دستگاه را بر عهده بگیرد و بر اساس تنظیمات کاربر، فرامین لازم به دریچه ها و جک ها را صادر کند تا بارگیری انجام شود.

از ویژگی های اصلی یک کنترلر برای پر کن های وزنی به موارد زیر می توان اشاره کرد:

-        سادگی کار با دستگاه

-        دقت بالا

-        سرعت بارگیری بالا

-        ارائه گزارشات مورد نیاز

-        امکان برقراری ارتباط با اتاق کنترل

دستگاه های مدل های EP100F و EP200F ساخت شرکت صنعتگران ارتعاش پردازش با داشتن حداقل 5 خروجی توانایی کنترل این دستگاه را دارا می باشند.

یکی از چالش های مهم در بارگیری این پر کن ها رسیدن به دقت مورد نیاز برای پر کردن کیسه می باشد. که دستگاه های EP100F و EP200F با داشتن دو دور تند ریز و کند ریز امکان رسیدن به دقت مورد قبول برای کارفرما را امکان پذیر می کنند.

خروجی های این دستگاه ها به شرح زیر می باشند:

-        خروجی تند ریز

-        خروجی کند ریز

-        خروجی تخلیه

-        خروجی کیسه گیر

-        خروجی نوار نقاله

و ورودی ها به شرح زیر می باشند:

-        ورودی از سنسور تخلیه

-        ورودی از سنسور کیسه گیر

-        ورودی فرمان استارت

دستگاه EP100F و EP200F در دو مد تمام خودکار و نیمه خودکار کار می کند و بارگیری را برای کاربر بسیار ساده و با دقت و پر سرعت انجام می دهد.

گزارش های تعداد کیسه بارگیری شده، و مجموع وزن کیسه های بارگیری شده از دستگاه قابل گزارش گیری است.

همچنین وجود پورت های RS232 و RS485 با استفاده از پروتکل های استانداردی مانند MODBUS امکان ارتباط با اتاق کنترل و یا PLC ها را فرا هم می کند.

همچنین دستگاه قابلیت خروجی آنالوگ 4-20mA را نیز داراست که با استفاده از آن می توان اطلاعات را برای فواصل دور و یا PLC ارسال نمود.